Čerstvě napadaný sníh přináší všem majitelům zahrady romantický pohled z okna vyhřátého pokoje rodinného domu. Ale nejen to. Sníh zároveň přináší i mnoha pozitiva. Hlavně tolik potřebnou zásobu vláhy. Obzvláště pokud půda ještě není promrzlá. Kdy dochází k postupnému odtávání odspodu. Zajišťující zavlažování celé zahradní plochy. I při následném postupném oteplování má velké množství sněhu na spodní vody opravdu blahodárný vliv. Což všichni zahradníci neví a často se ho zbavují odhrnováním mimo zahradu. Dobrou radou tak pro všechny je rozhrnování sněhu postupné.
Ideálně přímo pod stromy, keře, záhony či trvalky. Další bonus přináší sníh v zahradě při ochraně před promrznutím plodin. Obzvláště kolem kořenového krčku. U kterého lze tak vhodně poskytnout kvalitní termoizolační vlastnosti. Rovněž je potřebné nahrnout sníh pod jehličnany. Které během zimních měsíců trpí nedostatkem vláhy. Nejvíce v případě, že bylo na podzim dlouho sucho, poté přijdou první mrazy, čímž je naprosto zastaveno prosakování vláhy do půdy. Proto je nejlepším řešením je vhodně zalévat před promrznutím půdy. A pokud se to nepodaří, je možné to nahrnutím většího množství sněhu aspoň trochu situaci napravit.
Stejně jak je sníh v zahradě dobrým sluhou, může být i zlým pánem. A to tehdy, kdy ho napadne opravdu velké množství a je těžký a mokrý. A snadno dojde k lámání větví stromů a keřů, anebo dokonce může dojít poškození i střechy skleníku. Které jeho tíhu neunesou. Proto je už dopředu potřeba na to myslet. Vhodné svazování křehkých větví keřů a průběžné sklepávání sněhu z nich. Stejně tak odhrnování ze střechy zahradní pergoly. Problém nastává i v době, kdy sníh rychle odtává, ale následně zmrzne. Tato ledovka nadělá stejnou škodu jako mokrý a těžký sníh. Rovněž je potřeba, aby do zahrady se nedostal zasolený či zaolejovaný sníh, který se do ní může dostat při roztávání přímo ze silnice.